Zdarzenie: Elena Dementieva - Marion Bartoli

Typ: 2

Kurs: 1,83

Buk: William Hill

Ćwierćfinał turnieju WTA w New Heaven. Rosjanka Elena Dementieva (13 WTA) zmierzy się z Francuzką Marion Bartoli (15 WTA). Panie spotykały się już kilkakrotnie. Na 7 spotkań 5 wygrała Dementieva i 2 Bartoli. Francuzka wygrała raz na trawie i raz na ziemi oraz po razie przegrała na tych nawierzchniach, jednak po 3 setowej wyrównanej walce. Na hardzie panie rozegrały 3 spotkania i we wszystkich 2:0 wygrywała Dementieva. Dlaczego więc dzisiaj ma przegrać, skoro tak dobrze radzi sobie z Francuzką na hardzie?
Rosjanka od kreczu i kontuzji w półfinale tegorocznego French Open ma problemy z regularnością. W Stanford ledwo wygrała z 40-letnią Date Kimiko w trzech setach i przegrała z Sharapovą. W Cincinnati gładziutka porażka z Pavlyuchenkovą. W Montrealu wygrana z Zakopalovą, która preferuje korty ziemne oraz porażka w dwóch setach z Zheng. W New Heaven pokonała słabą Marie Jose Martinez i strasznie umęczyła się z Kateriną Bondarenko. Nie widziałem tego spotkania, jednak czytałem iż Dementieva zagrała bardzo nierówno. Widać u niej problemy z koncentracją i regularnością. Momentami jakby jej w ogóle nie było na korcie. Myślami byłą nieobecna i podejrzewam, że chodzi tu o zbliżający się US Open. Rosjance bardzo zależy na tym szlemie, ponieważ ona potrafi i lubi grać na kortach tego szlema. Dwukrotnie dochodziła do finału (2002 i 2005). Co do Francuzki to jest to bardzo solidna zawodniczka. W ostatnim czasie potrafiła ograć Benesovą 6:0 6:1, Wozniacki 6:4 6:1 czy Medine Garrigues 6:4 6:0. Odpadała dopiero na Sharapovej, Hantuchovej i dwukrotnie Azarence. Bartoli jest w formie, jest mocna na hardzie i dzisiaj powinna to udowodnić zwyciężając z Dementievą. Inne darmowe typy z analizami - serdecznie zapraszam.