Zdarzenie: Mikhail Youzhny - Dudi Sela

Typ: 1 (-1,5 seta)

Kurs: 1,70

Buk: 12Bet

2 runda US Open. Rosjanin Mikhail Youzhny (14 ATP) zmierzy się z Izraelczykiem Dudim Selą (95 ATP). Faworytem spotkania jest Youzhny i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Rosjanin gra w ostatnim czasie bardzo dobrze. Pechowe porażki z Dolgopolovem i Gasquetem nie zmienią faktu, że jest on w formie. Gra doskonale z głębi kortu, niezbyt mocny ale trudny w odbiorze serwis i regularność to jego atuty. W pierwszej rundzie pokonał nie tak słabego Golubeva. Jego dzisiejszy rywal formę zostawił gdzieś na początku sezonu kiedy w styczniu w Chennai doszedł do półfinału. To był jego szczyt formy na hardzie. Potem coś jeszcze pograł na trawie (m.in. ograł Roddicka w Queens), ale na ten moment to cień zawodnika z początku sezonu. W 1 rundzie ograł 3:0 będącego ostatnio w niezłej formie Belga X. Malisse. Jednak wg mnie wynik ten nie jest jakąś wielką niespodzianką. 30-letni Belg nabawił się jakiegoś urazu w New Haven przed kilkunastoma dniami. W meczu z Selą był nieskoncentrowany i wybity z rytmu. Youzhny spotkał się z Selą dwukrotnie. W 2009 roku w Pucharze Davisa wygrał Izraelczyk 3:1, ale nie od dziś wiadomo, że tenisiści maja różne podejście do Pucharu Davisa. Drugie spotkanie 3:1 wygrał Rosjanin,a miało to miejsce na tegorocznym Wimbledonie, kiedy właśnie Sela był w formie. Dzisiaj nie podejrzewam, aby Dudi mógł powalczyć o zwycięstwo. Ugranie przez niego seta będzie tu sukcesem, stąd typ na Youzhnego -1,5 seta.