Zdarzenie: Gisela Dulko - Ana Vrljic

Typ: 2 (-1.5/+1.5)

Kurs: 2,55

Buk: Expekt

Mało znana Chorwatka Ana Vrljic na co dzień grywa w Challengerach. 25-latka zajmuje 270 miejsce w rankingu WTA. W turnieju w Bastad pokonała w kwalifikacjach Gabriele Bertasiute, Heidi El Tabakh oraz Elene Bovine. Pokonanie tych zawodniczek nie jeszcze takim zaskoczeniem jak wyeliminowanie w 1 rundzie Angelique Kerber (47 WTA), która przy stanie 5:7 7:5 3:0 dla Vriljic skreczowała. W kolejnej rundzie fachowcy nie przewidywali już niespodziani i wróżyli odpadnięcie Chorwatki. Nic bardziej mylnego. Ana ponownie sprawiła niespodziankę i wygrała ze znakomicie spisującą się ostatnio Arantxą Rus 7:5 5:7 6:4. Jej kolejną rywalką dość znana tenisistka z pierwszej 50ątki WTA Argentynka Gisela Dulko. O jej grze można powiedzieć tylko jedno - porażka! W 1 rundzie ograła 16-letnią Szwedkę Ellen Allgurin 6:1 6:3, natomiast w 2 rundzie cudem ograła Tatiane Malek. W pierwszym secie Malek wszystko psuła, piłki wyrzucała w auty, uderzała w siatkę, na prawdę popełniła masę błędów w wyniku czego Dulko wygrała 6:2. W drugim secie Malek zaczęła grać troszkę lepiej, a Dulko kompletnie rozkojarzona grała gorzej niż rywalka w pierwszym secie. Drugi set 6:1 dla Malek. W trzecim decydującym widać było, że zabrakło Niemce sił. Mnóstwo niewymuszonych błędów, przełamania, brak sił, to wszystko doprowadziło to tibreak'a, w którym górą okazała się Argentynka. Chorwatka Vrljic stoi przed znakomitą szansą awansu do półfinału turnieju w Bastad. Dulko jest naprawdę w bardzo słabej dyspozycji. Jeśli Chorwatka będzie maksymalnie skoncentrowana ma szansę na pokonanie bardziej doświadczonej rywalki. Wszelkie analizy sportowe skłaniają do podjęcia mniejszego ryzyka i skorzystania handi +1,5 seta na Vrljic.